• ПОСЛЕДНО ДОБАВЕНИ
  • Плащане на членски внос
  • Приветствие на Декана на МФ София по повод годишнината от основаването на Медицински Факултет и Медицински Университет, София
  • Заповед за регистрация на болни и контактни с КОВИД-19 24.11.2020г. -26.11.2020г.
  • Fresher програма
  • Отговорници за дистанционно обучение
  • Дистанционно обслужване на студенти - медици
  • Заповед РК36-4288/11.11.20
  • Продължаване на неприсъствения учебен процес
  • Правилник за устройството и дейността МФ при МУ–София
  • Документи за еднократна помощ
  • Пълен курс по Биология
  • Състав факултетен съвет
  • Държавни изпити планирани за провеждане през периода от 29.10.2020 г. до 12.11.2020 г.
  • Избор на членове на ФС от 26.10.2020г
  • Понеделник 02 ноември 2020г. е обявен за неработен и неприсъствен ден
  • Преустановяване на присъствения учебен процес 28.10.2020
  • Уважаеми колеги студенти от 5-ти и 6-ти курс, дипломанти, специализанти и докторанти
  • Правилник за устройството и дейността на МФ при МУ - София
  • Промени на график първи курс английско обучение
  • Резултати от допълнителна сесия по Латински език с мед. терминология 21.10.2020г.
  • История

    София, 2008

    Катедрата по епидемиология е основана през юни 1950 г.от проф. д-р П. Вербев, който е ръководител до 1960г. От 1960 до 1972г. самостоятелната Катедра по епидемиология се ръководи от проф. д-р Евгени Гъбев. През 1973г. Катедрата по епидемиология се интегрира с едноименната Катедра в ИСУЛ и с Отдела по епидемиология при Научноизследователския институт по епидемиология и микробиология. Ръководител на обединената катедра до 1981г. е проф. д-р Емил Каменов, след него до 1984г. - проф. д-р Кольо Кузмов, и до 1991г. - проф. д-р Петър Георгиев. От 1992 г. Катедрата по епидемиология отново е интегрирана с Катедрата по инфекциозни болести, паразитология и тропическа медицина. Ръководители на обединената катедра са проф. д-р Иван Диков (до 1993г.), доц. д-р Пенчо Драганов (до 2000г.) и доц. д-р Майда Тихолова (до 2002г.). Самостоятелната Катедра по епидемиология се възстановява с решение на Академичния съвет на МУ от 04.12.2002г. с ръководител доц. д-р Пенчо Драганов.

    В Катедрата по епидемиология се провежда обучение на студенти по медицина, дентална медицина, фармация, на стажант-лекари, на специализанти по епидемиология, на общопрактикуващи лекари, както и на студенти от новия Факултет по обществено здраве и от медицинските колежи в София, Враца и Благоевград.

    Ежегодно в катедрата се провеждат курсове за следдипломно обучение на лекари, медицински сестри, акушерки, санитарни инспектори, фелдшери в един основен курс по епидемиология и множество краткосрочни тематични курсове и индивидуално обучение на епидемиолози.

    Катедрата по епидемиология е съорганизатор и участник в научни конгреси и конференции по епидемиология, в симпозиуми и работни съвещания, включително и на СЗО.

    В катедрата са защитени 21 кандидатски и 3 докторски дисертации.

    Научноизследователската дейност на катедрата се развива в областта на епидемиологията на масовите инфекциозни и неинфекциозни заболявания.