• ПОСЛЕДНО ДОБАВЕНИ
  • Септемврийска поправителна сесия от 30.08.2021 – 17.09.2021г. - IV и V курс български студенти
  • Класирани студенти по програма за международен обмен
  • Поправителна сесия 2020/2021 - 1, 2, 3 курс
  • Теми за прием на докторанти за учебната 2021/2022
  • Предложения за прием на докторанти за учебната 2021/2022
  • Информация относно записване на новоприетите студенти
  • График от I до III курс удължена сесия 19.07.2021г. – 23.07.2021г. обучение на български език
  • Дневник за лятна учебна практика 3 курс
  • Дневник за лятна учебна практика 1-2 курс
  • Покана за международен обмен
  • Решения от заседанието на ФС на МФ на 20.05.2021 г.
  • Факултетен съвет 2021г.
  • Читалните на Централна медицинска библиотека отново отвориха врати
  • Изпитна програма със зали - 1 курс
  • Заповед противоепидемични мерки
  • И з п и т н а п р о г р а м а
    Летен семестър уч.2020/21 г. Медицина III курс
  • И з п и т н а п р о г р а м а
    Летен семестър уч.2020/21 г. Медицина II курс
  • И з п и т н а п р о г р а м а
    Летен семестър уч.2020/21 г. Медицина I курс
  • Информация за ваксинацията на студентите от МФ
  • Решения от заседанието на ФС на МФ на 22-23.04.2021 г.
  • Добре дошли в сайта на Катедрата по епидемиология

    История

    14-03-2019

    Катедрата по епидемиология е основана през юни 1950 г.от проф. д-р П. Вербев, който е ръководител до 1960г. От 1960 до 1972г. самостоятелната Катедра по епидемиология се ръководи от проф. д-р Евгени Гъбев. През 1973г. Катедрата по епидемиология се интегрира с едноименната Катедра в ИСУЛ и с Отдела по епидемиология при Научноизследователския институт по епидемиология и микробиология. Ръководител на обединената катедра до 1981г. е проф. д-р Емил Каменов, след него до 1984г. - проф. д-р Кольо Кузмов, и до 1991г. - проф. д-р Петър Георгиев. От 1992 г. Катедрата по епидемиология отново е интегрирана с Катедрата по инфекциозни болести, паразитология и тропическа медицина. Ръководители на обединената катедра са проф. д-р Иван Диков (до 1993г.), доц. д-р Пенчо Драганов (до 2000г.) и доц. д-р Майда Тихолова (до 2002г.). Самостоятелната Катедра по епидемиология се възстановява с решение на Академичния съвет на МУ от 04.12.2002г. с ръководител доц. д-р Пенчо Драганов.

    Прочетете повече